Fundacja Sopockie Korzenie dzięki prowadzonym działaniom, niezliczoną ilością zebranych eksponatów,  dąży systematycznie do otwarcia placówki poświęconej polskiemu Rock & Rollowi. Wzorem zachodnich tego typu placówek, ma to być nie tylko placówka muzealna ale przede wszystkim edukacyjna i oczywiście rozrywkowa...

Od lat poszukujemy miejsca na wyeksponowanie dorobku naszego oraz fanów i pasjonatów rock&rolla w kraju i poza jego granicami. Pukaliśmy do wielu drzwi w kilkunastu miejscach i instytucjach Trójmiasta. Wszyscy podziwiają nasze zbiory, ale rozkładają ręce z powodu braku albo kompetencji, albo możliwości współfinansowania. Udało się już podobne projekty wdrożyć w Opolu (Muzeum Polskiej Piosenki)  i w Jarocinie (Spichrz Rocka przy Muzeum w Jarocinie). Obydwie placówki od lat korzystają ze zbiorów Fundacji Sopockie Korzenie.

Archiwum Fundacji to nie tylko muzyka rock&rollowa, ale również historia festiwali sopockich/piosenki, jazzu, rocka, popu czy bluesa odbywających się w Operze Leśnej, Teatrze letnim, na Molo, a także w kultowym obiekcie słynnego NON STOPU-u. To co wydarzyło się w Sopocie i trójmieście to historia polskiego przemysłu rozrywkowego, historia wielu gwiazd, animatorów kultury, reżyserów, artystów, producentów muzycznych, promotorów czy impresariów, którzy tu na Pomorzu zaczynali swoje kariery.

To wszystko, to nasze niedoceniane dziedzictwo narodowe . O tym mówią dokumenty zebrane przez Fundację Sopockie Korzenie. Warto w końcu w to zainwestować, aby ujrzało światło dzienne i służyło następnym pokoleniom.

Obecnie pracujemy nad digitalizacją naszych zbiorów aby uchronić je przed zniszczeniem. Następnie zamierzamy upublicznić te nie publikowane nigdy zdjęcia i materiały prasowe i promocyjne.  Jednym z elementów naszej działalności będzie wirtualne "muzeum" na tej stronie. Jego pierwszymi elementami będą kolekcje poświęcone Festiwalowi Piosenki w Opolu oraz Non-Stop'owi w Sopocie. Czytaj więcej o muzeum

NIE WYRZUCAJ ! Przeszukaj mieszkanie, piwnicę, strych, starą walizkę... przynieś to do nas i weź udział w konkursie Wspomnienia Miłośników Rock & Rolla.

DLA JEDNYCH ŚMIEĆ - DLA INNYCH SKARB !!!

RAZEM OCALMY ROCK & ROLL OD ZAPOMNIENIA !