W archiwum Fundacji Sopockie Korzenie znajdują się oryginalne plakaty i afisze z lat 60, 70, 80 i 90- tych. Cały czas staramy się systematycznie powiększać nasze archiwum, w którym mamy już ponad 100 sztuk. Obecnie przygotowujemy wystawę plakatów i afiszy, która będzie wykonana na wysokiej jakości roll-upach, gdzie zaprezentujemy najciekawsze z nich. Przy okazji zabezpieczymy te unikalne eksponaty przed zniszczeniem i zrobimy ich cyfrowe kopie.

Cała kolekcja stanowi jeden z ważnych elementów przyszłej placówki poświęconej rock&rollowi. Wiele plakatów ma swoją historię tak jak nasz najstarszy plakat, pierwszy afisz w formacie B – 1 ( 100x70 cm) zapowiadający pierwszy koncert rockowy w Polsce na otwartym powietrzu z udziałem zespołu „Rhythm &Blues”, który odbył się w lipcu 1959 roku w Teatrze Letnim (korty SKT) w Sopocie.

Ten afisz trafił do Fundacji od darczyńcy z Norwegii po 40 latach wraz z dokumentacją zdjęciową owego koncertu. W zbiorach są też plakaty i afisze dot. imprez w Non Stopie, Teatrze Letnim, Operze Leśnej, Grand Hotelu (Musicorama) , Panoramie, większość z nich przedstawia polskie i zagraniczne gwiazdy estrady.